Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/tercume/public_html/lib/class/vt.php on line 11
Hizmetlerimiz
+90 216 372 60 50
+90 0216 372 26 27
+90 530 303 72 22 7/24 ACİL ÇEVİRİ HATTI
Türkçe İngilizce

Hizmetlerimiz

Yazılı Tercüme Hizmetlerimiz 
Tüm Dünya Dillerinde Noter Onaylı/Yeminli Tercüme hizmetimiz: branşında uzman olan, tercüme sektöründe yılların deneyimine sahip noterden tercümanlık yemin zabtına sahip İnovatif Tercüme Ltd. Şti. mütercim tercümanları tarafından gerçekleştirilmektedir. Çevirisi yapılan her bir metin titizlikle kontrolden geçirilip müşterilerimize sunulmaktadır.

Sözlü Tercüme Hizmetlerimiz (Simultane/eşzamanlı, ardıl, fısıltı tercümesi) 
Tüm dünya dillerinde branşında uzman ve sektöre yıllarını vermiş mütercim tercümanlarımızın konferans, seminer, yabancı misafir ağırlama gibi konularda sizlere saatlik veya günlük proje bazında sunduğu profesyonel hizmettir. Bu hizmetimiz yurtiçi ve dışında geçerli olup diksiyonu düzgün profesyonellerce sağlanmaktadır.

Ticari Tercüme 
İnovatif Tercüme Ltd. Şti., bankacılık-finans-pazarlama çevirisi, muhasebe çevirisi, işletme çevirileri, ekonomi çevirileri, reklam çevirisi, medya çevirisi vb. her türlü belgenin (bilanço tercümesi, akreditif mektubu tercümesi, mali rapor çevirisi, poliçe tercümesi, fatura ve proforma fatura tercümesi, ticaret sicil gazetesi tercümesi, gümrük beyannamesi çevirisi, menşei şehadetnamesi çevirisi, imza sirküleri çevirisi, her türlü sertifika tercümesi, patent çevirileri, Yönetim Kurulu Kararı çevirisi, web sitesi çevirileri, alım-satım sözleşmesi çevirisi, lisans, distribütörlük, kira, şirket kuruluş sözleşmesi ve gemi inşa sözleşmesi çevirisi vs., tüzükler, CE ve ISO belgesi tercümesi...vb.) tüm dünya dillerinde çevirisini başarıyla gerçekleştirmekteyiz.

Teknik Tercüme 
Mühendislik, madencilik, otomotiv, enerji, telekomünikasyon, mimarlık, inşaat vb. alanlardaki metinler teknik niteliklidir. Bu tarz metinler, kullanılacak terminoloji ve çeviri deneyimi açısından hassasiyet gerektirmektedir. Bu alanda da uzman dilbilimci çevirmenlerimiz sizlere hizmet sunmaktadır.

Hukuki Tercüme 
Bu türdeki belgeler hukuki açıdan bağlayıcı nitelikte kesin ifadeler içerdiklerinden çevirileri oldukça hassas ele alınmalıdır. İnovatif Tercüme Ltd. Şti. olarak her türlü mahkeme kararları, vekaletnameler, dava dilekçeleri, zabıt, protesto, vasiyetname, boşanma kararı vs. belgeleri tüm dünya dillerine çevirmekteyiz.

Tıbbi Tercüme​ 
Bu alana giren belgelerden bazıları test-laboratuar analizleri, reçeteler, tıbbi cihazlara ilişkin kullanım kılavuzları, prospektüsler, tıbbi ürün & cihazların sertifika/patentleri, sağlık raporları, tıbbi yayınlar-makaleler olup deneyimli doktor kadromuz tarafından çevirileri yapılmaktadır.

Akademik Tercüme: 
Akademik çeviri denildiğinde akla gelen yüksek lisans tez çevirileri, ödev tercümeleri, sunum, proje vb. konular da yine akademisyen tercümanlarımızın deneyimli ellerinde uluslararası kalite standartlarda tamamlanmaktadır.

Web Sitesi Tercümesi 
İnovatif Tercüme Ltd. Şti. olarak şirketinizin dünyaya tanıtılması açısından en düşük maliyetli ve en önemli araç olan web sitenizin ingilizce, almanca, rusça, fransızca, italyanca, ispanyolca veya her hangi başka bir dünya dilinde hizmet vermesini sağlayabiliriz. Web siteniz şirketinizin dünyaya açılan kapısı olduğundan yabancı dilde hazırlanmış sayfaların itina ile çevrilmesi gerekmektedir. Bu hususta sizlere en iyi hizmeti sunacağımızdan hiç şüpheniz olmasın.

Edebi Tercüme 
Roman, hikaye, makale, köşe yazıları vb. tercümeleri İnovatif Tercümenin deneyimli çevirmen kadrosuna teslime ederken içiniz rahat olsun. Çünkü, mütercim tercümanlarımız edebi bir yapıtın inceliklerini gözden kaçırmayacak kadar deneyim ve kültürel birikime sahipler

Masaüstü Yayıncılık
Bu alandaki hizmetlerimiz, bize ulaştırdığınız katalog, broşür ya da kullanım kılavuzları vb. belgelerinizin formatı korunacak şekilde (içindeki grafik, çizim ve tablolarla birlikte) çevirisinin yapılıp tarafınıza teslim edilmesini kapsamaktadır. Tamamlanan projeler sizlere dilediğiniz formatta sunulmaktadır.

AB Hibe Programı Proje Çevirileri
AB'ye sunulacak projelerin tercüme edilmesini kapsayan hizmetimizdir.

Deşifre Hizmetleri
Toplantı, seminer gibi ortamlarda kaydedilen mutimedya içeriklerinin basılı nüshalarının çıkarılması hizmetidir.

Pasaport & Konsolosluk Tercümeleri
Her ülkenin pasaportları ve konsolosluk yazışmları, dilekçeler vb. hususlarda tercüme hizmeti vermekteyiz.

Çapraz Tercüme
İki yabancı dil arasında sunduğumuz çeviri hizmetidir.