Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/tercume/public_html/lib/class/vt.php on line 11
İngilizce Tercüme
+90 216 372 60 50
+90 0216 372 26 27
+90 530 303 72 22 7/24 ACİL ÇEVİRİ HATTI
Türkçe İngilizce

İngilizce Tercüme

Türkçe yazılmış bir kaynak metnin ingilizce’ye çevrilmesi veya İngilizce bir metnin Türkçe’ye çevirisi söz konusu olduğunda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan ilki kaynak metnin içeriği hakkında yeterli bilgiyi edinmektir. İnovatif Tercüme Ltd. Şti olarak gerek kurumsal gerek bireysel tercüme ihtiyaçlarınız doğduğunda bize ulaştırdığınız metnin içerik analizini gerçekleştirmekte ve bu doğrultuda en doğru tercümanı projenize atamaktayız. Böylelikle, yapılacak çevirinin doğru ellerde olduğundan emin oluruz.

İngilizce Tercüme Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

İngilizce tercüme akla geldiğinde dikkat edilmesi gereken ikinci nokta ise İngilizcenin hafife alınmadan gereken özenin gösterilerek çevrilmesidir. Genellikle çevirisi yapılacak metnin içeriği her ne kadar ağır olsa da bu hususta yanlış yargılar oluşmaktadır. Bunlardan biri de, İngilizcenin kolay bir dil olduğu ve herkesin İngilizce bildiği yanılgısıdır. Elbette, diğer dillere kıyasla bu dil dünyada en popüler dil olduğundan ve herkes az çok hayatının bir evresinde bu dille ilgilendiğinden İngilizce tercüme yapmanın da kolay olacağı gibi bir kanıya kapılmak kolay olabilmektedir. Bu sebeple, gerek tercüme büroları gerek müşteri bazında bireyler ve firmalar İngilizce mevzubahis olduğunda maalesef bu dili hafife almaktadırlar.

ingilizce tercüme

Halbuki, dünyanın en geçerli dili olan İngilizce dünya ticaretinde oynadığı önemli rolle en çok ihtimam gösterilmesi gereken dildir. Her gün on binlerce sözleşme, vekaletname, ticari yazışma, hukuki, teknik, akademik veya başka türden içeriğe sahip metnin İngilizcesinin tercüme edilmesi gerekmektedir. İnovatif Tercüme olarak İngilizce tercümenin önemini kavramış bir tercüme bürosuyuz ve müşterilerimizin  bu alandaki tercüme gereksinimlerini karşılarken daima İngilizceye hak ettiği önemi vermekte ve müşterilerimize kaliteli ve doğru çeviriler sunmaktayız.