Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/tercume/public_html/lib/class/vt.php on line 11
Rusça Tercüme Yapmak
+90 216 372 60 50
+90 0216 372 26 27
+90 530 303 72 22 7/24 ACİL ÇEVİRİ HATTI
Türkçe İngilizce

Rusça Tercüme

Slav dilleri ailesine ait olan Rusça dünya üzerinde en çok konuşulan diller arasında 7. sıradadır. Dünya ekonomisinde giderek artan bir role sahip olan Rusya ticaretteki etkisinin özellikle 1990’lardan itibaren artmaya başlamasıyla birlikte dünya çapında pek çok ülkeyle kendi dilinde sözleşmeler imzalar hale gelmiştir.

Rusça Tercüme Yapmak İçin Gereken Vasıflar

Rus şirketlerinin kendi dilinde hazırladığı sözleşmeler ve yasal belgeler bu belgelere dair herhangi bir ihtilaf doğduğunda kendilerine yabancı şirketler karşısında avantaj sağlamaktadır. Zira pek çok sözleşmenin içeriği incelendiğinde, bu sözleşmelerin yazılmış olduğu orijinal dillerin bir ihtilaf halinde her zaman çevirisi yapılan dil karşısında geçerli sayılacağı belirtilmektedir. Çok zengin bir dil olan ve Latin alfabesinden farklı olarak kiril alfabesini kullanan Rusça sahip olduğu türev diller ile de öğrenmesi zor bir dildir. Yukarıda bahsedilen unsurlar göz önünde bulundurulduğunda, Rusça tercüme yapacak tercümanın bu dile hakim ve oldukça deneyimli olması gerektiği anlaşılmaktadır.

rusça tercüme

Rusça tercüme konusunda çalıştığımız tüm tercümanlarımız noter’ den yeminli olup çoğunun birden fazla diploması bulunmaktadır. Zira dil hakimiyeti, bilhassa Rusça tercüme söz konusu olduğunda yıllar süren çalışma, okuma, yazma, konuşma ve dinlemeyi ve bu konuda fazlaca çeviri deneyimi kazanmak ise muhtelif konularda binlerce sayfa çeviri yapmayı gerektirmektedir.  İnovatif Tercüme olarak daima bahsettiğimiz vasıflara sahip çevirmenlerle çalışmakta ve müşterilerimize hak ettikleri kaliteli çevirileri teslim etmekteyiz.

Rusça tercüme hususunda değinmeden geçemeyeceğimiz bir nokta da çevirinin müşteriye teslim edilmesinden önce kontrol işlerinin yapılması safhasıdır. Bu dil mevzubahis olduğunda, kontrollerin Rus diline hakim bir başka tercüman tarafından yapılması şart olup firmamızca bu kontroller gerçekleştirilmektedir. 

Elbette, konu sözlü tercüme olduğunda Rusça çevirinin önemi daha da artmaktadır. Bunun bir sebebi ise Rusça konuşmada vurgunun ve bolca pratik yapmanın çok önemli oluşudur.  Rusça sözlü tercüme ihtiyaçlarınızı, düzgün diksiyona sahip ve genellikle yurt dışında tecrübe edinmiş tercümanlarımız karşılamaktadır

Her türlü toplantı, yabancı misafir refakati, fabrika gezdirme vb. durumlarda tercümana ihtiyacınız olduğunda bize güvenebilirsiniz. Her dilde olduğu gibi konu Rusça olduğunda da bize emanet ettiğiniz her tür belgeyi yukarıda değindiğimiz unsurları dikkate alarak layıkıyla çevirecek vasıflara haiz tercümanlarımıza emanet edeceğimizden hiç şüpheniz olmasın.